Header-Madshus-03

Technologie

3D konstrukce

Používána u špičkových lyží Madshus RED, Champion, Race Performance, Touring a Junior. 3D konstrukce představuje jedinečný proces tvarování povrchu lyže optimalizující hmotnost, tuhost a citlivost (přenos energie) pomocí specifické struktury a precizního vyladění torzní tuhosti a ohebnosti lyže.

Bez obsahu PVC

V souladu s předsevzetím firmy Madshus chránit životní prostředí, jsou boty Madshus RED, Champion, Race Performance, a některé boty Backcountry a Junior vyrobené z materiálů neobsahujících PVC, aniž by tratily na přesně padnoucím střihu, prodyšnosti a výkonnosti.

CAD

CAD (Computer Aided Design) umožňuje firmě Madshus vyrábět lyže s velice složitým trojrozměrným designem tak, aby zaručovaly nejvyšší výkonnost a funkčnost jako u nové řady lyží RED a Champion. Od počátečního testování zpracovávají průmysloví inženýři a designéři v Madshusu zpětnou vazbu od závodníků a digitálně simulují potenciální úporavy a vyhodnocují stávající a navrhované vlastnosti lyží.

Hybridní konstrukce Paulownia/Carbon

Jádro ze dřeva Paulownia- rychle rostoucí, zemědělsky pěstovaná dřevina, jejíž dřevo má fantastickou hmotnost a rovnoměrnou hustotu - je obklopena karbonovým vyztužením, aby bylo dosaženo optimální trdosti a torze pří nízké hmotnosti, ať již je to pro účely rychlé akcelerace na trati nebo celodenních túr v přírodě.

Integrovaná 3D karbonová podešev

3D-tvarovaná integrovaná podešev z karbonu použitá u modelu Madshus Super Nano dokáže přenést každičký kousek energie přímo do lyže při zachování absolutní stability. Jednodílná podešev "kopíruje" anatomii nohy, obepíná patu, klenbu chodidla a špičku, minimalizuje množství materiálu mezi nohou a lyží pro lepší drive. Stručně řečeno mají tyto boty o 47% vyšší torzní tuhost než jakékoli jiné boty, co jsme kdy vyrobili.

Intelligrip®

Díky integrování pásky Intelligrip® do skluznice lyží Madshus je nyní ještě snazší zvládnout techniku klasického lyžování. Progresivní profil pásky zajišťuje optimální odraz a skluz za všech podmínek, zatímco jedinečná směs mohéru a nylonu zaručuje dlouhotrvající odraz a skluz a odolává namrzání.

Jádro Polycell

Jádro z polyuretanové pěny používá specifického vyztužení karbonovými a skelnými vlákny tak, aby vyhovova­lo nejrůznějším účelům, sněhovým podmínkám a typům lyžařů. Jádra Polycell poskytují lyžím Madshus odpovídající lehkost a vynikající tlumící vlastnosti s větší hodnotou. U závodních lyží mají 3D tvar pro maximální cit v lyži.

Jádro PR100X

Jádro PR 100X je vyrobeno na bázi akrylátového, vysoce výkonného pěnového jádra Rohacell, které bylo vyvinuto pro extrémní aplikace v letectví vyžadující dokonalou rovnováhu odolnosti a hmotnosti. Zesílené triaxiálním opletením Madshus má ultralehké jádro PR 100X extrémně kompaktní hustotu a absolutně nulovou absorpci pryskyřice během výroby, čímž je zaručena super nízká hmotnost. 3D tvarování maximalizuje přesnost a cit v lyži. Jádra PR 100X dodávají lyžím výborný tlumící efekt a výjimečnou výkonnost.

Madshus Empower Intellichip

V jádru lyže je zabudovaný NFC čip obsahující informace o interních vlastnostech, tzv. vnitřní obraz lyže. Digitální databáze uchovává unikátní obraz každé jednotlivé lyže. Naskenováním čipu lyže lze okamžitě získat informace o vlastnostech dané lyže, jako např. o její ohebnosti, odpovídající hmotnosti lyžaře, optimálním voskování a profilu komory lyže.

Madshus Speed Tip

Špička Madshus Speed Tip jako jedna z funkčních součástí celkového profilu lyže. Díky svému zkosení ideálně prodlužuje tlakovou zónu skluznice lyže.

Madshus Speed Tip Plus

Specificky tvarovaná špička lyže na mokrý a špinavý sníh, Madshus Speed Tip Plus, maximalizuje skluz a vy se tak můžete spolehnout na výkonnost svého vybavení i v těch nejnáročnějších podmínkách.

MemBrain® Softshell

Boty Madshus mají šněro­vání zakryté softshellovým materiálem MemBrain®. Tento voděodolný a pro­dyšný materiál pomáhá udržet nohy v teple, suchu a pohodlí.

Multigrip Vario+ Base

Originální patent MultiGrip dosahuje přilnutí ve směru kroku a bočně a poskytuje tak lyžaři větší stabilitu v náročných podmínkách. Díky použití 3 odlišných segmentů vzorkovaného materiálu, poskytuje MultiGrip Vario+ stabilní a spolehlivou dvoustrannou přilnavost, aniž by byl obětován skluz a výkon lyží.

PR100X

Jádro PR 100X je vyrobeno na bázi akrylátového, vysoce výkonného pěnového jádra Rohacell, které bylo vyvinuto pro extrémní aplikace v letectví vyžadující dokonalou rovnováhu odolnosti a hmotnosti. Zesílené triaxiálním opletením Madshus má ultralehké jádro PR 100X extrémně kompaktní hustotu a absolutně nulovou absorpci pryskyřice během výroby, čímž je zaručena super nízká hmotnost. 3D tvarování maximalizuje přesnost a cit v lyži. Jádra PR 100X dodávají lyžím výborný tlumící efekt a výjimečnou výkonnost.

RevoWrap™

Konstrukce RevoWrap™ doslova obaluje nohu jednodílným svrškem, od paty okolo špičky a zpět k patě a od podrážky nahoru ke šněrování. Svršek RevoWrap™ je ušitý s minimálním množstvím švů, a proto dokonale sedne k noze a zaručuje rovnoměrné rozložení tlaku. Jelikož šněrování při vázání tkaniček přitahuje materiál svršku boty přímo od podrážky, RevoWrap™ zaručí přesnější a pohodlnější obepnutí nohy, čímž lze následně dosáhnout i přesnější kontroly lyží.

Šněrování

Šněrování bot Madshus pokračuje mnohem dál, než je jeho viditelná část, a obepíná celou nohu. Oproti běžným botám, jejichž šněrování pouze vytahuje strany směrem nahoru k jazyku, tak bezpečnějí sedí na noze a drží ji stabilně a rovnoměrně v příčném i podélném směru. Výsledkem je lepší usazení paty a celkově přesnější usazení boty na noze.

Torsion Cap konstrukce

Konstrukce Torsion Cap zahrnuje vyztužené jádro pokryté svrchním krytem, což umožňuje velmi odolnou lehkou konstrukci. Použita u lyží řady Race Performance, Touring a Cruising představuje obrovskou všestrannost v jejich charakteristikách.

Triaxial Construction

Triaxiální oplétání znamená vzájemné proplétání skelných a karbonových vláken do celistvé stélky obepínající celé jádro lyže. Tato jedinečná metoda umožňuje velmi těsné vrstvení materiálů a ve výsledku znamená vynikající torzní tuhost a pevnost, zatímco zachovává velmi dobrou odezvu lyží a udržuje nízkou hmotnost.