Zprávy pro klienty
Načíst další
Header-Madshus-03

Technologie

210D Polyester Ripstop PU

3D konstrukce

Používána u špičkových lyží Madshus RED a u všech výkonnostních modelů. 3D konstrukce představuje jedinečný proces tvarování povrchu lyže optimalizující hmotnost, tuhost a citlivost (přenos energie) pomocí specifické struktury a precizního vyladění torzní tuhosti a ohebnosti lyže.

600D a 300D Polyester

600D Polyester Ripstop

Bez obsahu BPA

Bez obsahu PVC

V souladu s předsevzetím firmy Madshus chránit životní prostředí, jsou výkonnostní modely bot vyrobené z materiálů neobsahujících PVC, aniž by tratily na přesně padnoucím střihu, prodyšnosti a výkonnosti.

CAD

CAD (Computer Aided Design) umožňuje firmě Madshus vyrábět lyže s velice složitým trojrozměrným designem tak, aby zaručovaly nejvyšší výkonnost a funkčnost u všech výkonnostních modelů lyží. Od počátečního testování zpracovávají průmysloví inženýři a designéři v Madshusu zpětnou vazbu od závodníků a digitálně simulují potenciální úpravy a vyhodnocují stávající a navrhované vlastnosti lyží.

Front Foot Flex

Vyvinuto pro dlouhé, dynamické kroky klasické techniky běhu. Přes svojí tuhost, především v torzním směru, je špička výborně ohebná, ale zároveň svou pevností a stabilitou přispívá k co možná nejmenší únavě svalů nohou.

Hybridní konstrukce Paulownia/Carbon

Jádro ze dřeva Paulownia - rychle rostoucí, zemědělsky pěstovaná dřevina, jejíž dřevo má fantasticky nízkou hmotnost a rovnoměrnou hustotu - je obklopeno karbonovým vyztužením, aby bylo dosaženo optimální tvrdosti a torze pří nízké hmotnosti, ať již je to pro účely rychlé akcelerace na trati nebo celodenních túr v přírodě.

Integrated Carbon Base

Tato 3D tvarovaná karbonová podešev předává každičký kousek energie přímo do lyže s neuvěřitelnou přesností. Podešev je z jednoho kusu materiálu, přesto výborně obepíná téměř chodidla téměř všech tvarů a přispívá tak k minimální hmotnosti celé boty.

Integrated Power Base

Velmi precizně přenáší sílu od nejvyššího místa boty, přes podrážku a vázání až k lyži. Tato podešev je tvořena z jediné části materiálu a výborně odpovídá specifickým požadavkům lyžařského pohybu v kontrole, stabilitě a akceleraci pohybu.

Intelligrip®

Díky integrování pásky Intelligrip® do skluznice lyží Madshus je nyní ještě snazší zvládnout techniku klasického lyžování. Progresivní profil pásky (v přední a zadní části nižší vlas než uprostřed) zajišťuje optimální odraz a skluz za všech podmínek, zatímco jedinečná směs mohéru a nylonu zaručuje dlouhotrvající odraz a skluz a odolává namrzání. V nejvyšším modelu Madshus Redline Intelligrip se setkáváme nově s opravdu intenzivním zážitkem z rychlosti díky použití čistého mohéru.

Jádro Polycell

Jádro z polyuretanové pěny používá specifického vyztužení karbonovými a skelnými vlákny tak, aby vyhovovalo nejrůznějším účelům, sněhovým podmínkám a typům lyžařů. Jádra Polycell poskytují lyžím Madshus odpovídající lehkost a vynikající tlumící vlastnosti s větší hodnotou. U závodních lyží má 3D tvar pro maximální cit v lyži.

Jádro PR100X

Jádro PR 100X je vyrobeno na bázi akrylátového, vysoce výkonného pěnového jádra Rohacell, které bylo vyvinuto pro extrémní aplikace v letectví vyžadující dokonalou rovnováhu odolnosti a hmotnosti. Zesílené triaxiálním opletením má ultralehké jádro Madshus PR 100X extrémně kompaktní hustotu a absolutně nulovou absorpci pryskyřice během výroby, čímž je zaručena super nízká hmotnost. 3D tvarování maximalizuje přesnost a cit v lyži. Jádra PR 100X dodávají lyžím výborný tlumící efekt a výjimečnou výkonnost.

Lacing Fingers

Speciální způsob šněrování, který sahá daleko tam, kam není vidět. Jakmile stáhnete tkaničky, stáhne se nejen nártní část, ale celý objem nohy. Celá noha se tak zpevní rovnoměrně v celém objemu. https://www.youtube.com/watch?v=ONokD8XPV4o

Madshus Empower Intellichip

V jádru lyže je zabudovaný NFC čip obsahující informace o interních vlastnostech, tzv. vnitřní obraz lyže. Digitální databáze uchovává unikátní obraz každé jednotlivé lyže. Naskenováním čipu lyže lze okamžitě získat informace o vlastnostech dané lyže, jako např. o její ohebnosti, odpovídající hmotnosti lyžaře, optimálním voskování a profilu komory lyže.

Madshus Speed Tip

Špička Madshus Speed Tip jako jedna z funkčních součástí celkového profilu lyže. Díky svému zakřivení optimálně upravuje kontaktní zóny lyže se sněhem – kratší a dynamičtější pro tvrdé sněhové podmínky a delší a plynulejší pro měkký sníh. Jedná-li se o špičku Madshus Speed Tip Plus, pak si můžete být jistí, že vám tyto lyže přinesou ten nejlepší skluz při těžkém vlhkém sněhu.

MemBrain® Softshell

Boty Madshus mají šněro¬vání zakryté softshellovým materiálem MemBrain®. Tento voděodolný a pro¬dyšný materiál pomáhá udržet nohy v teple, suchu a pohodlí. Je to materiál, který je tím nejdokonalejším jak pro špičkové sportovce, tak pro pohodové „vycházkáře“.

Memory Heel

Měkká paměťová pěna, ze které je tvořena nejčastěji patní část, v případě vyšších modelů i vložka, se přizpůsobí jakémukoliv tvaru nohy, a dodá maximální pohodlí a stabilizuje nohu při odrazu a jízdě.

Multigrip Vario+ Base

Originální patent tzv. šupin – Madshus MultiGrip dosahuje přilnutí ve směru kroku a i bočně a poskytuje tak lyžaři větší stabilitu v náročných podmínkách. Díky použití 3 odlišných segmentů vzorkovaného materiálu, poskytuje MultiGrip Vario+ stabilní a spolehlivou dvoustrannou přilnavost, aniž by byl obětován skluz a výkon lyží.

Power Cuff

3D tvarovaný komín z karbonového kompozitu je speciálně vyvinutý tak, aby poskytl adekvátní stabilitu kotníku a zadní části nohy zejména při bruslení a ve sjezdech. díky speciálně vyvinutému tvaru může více přiléhat k noze než v případě předešlých modelů.

PR100X

Jádro PR 100X je vyrobeno na bázi akrylátového, vysoce výkonného pěnového jádra Rohacell, které bylo vyvinuto pro extrémní aplikace v letectví vyžadující dokonalou rovnováhu odolnosti a hmotnosti. Zesílené triaxiálním opletením Madshus má ultralehké jádro PR 100X extrémně kompaktní hustotu a absolutně nulovou absorpci pryskyřice během výroby, čímž je zaručena super nízká hmotnost. 3D tvarování maximalizuje přesnost a cit v lyži. Jádra PR 100X dodávají lyžím výborný tlumící efekt a výjimečnou výkonnost.

RevoWrap™

Konstrukce RevoWrap™ doslova obaluje nohu jednodílným svrškem, od paty okolo špičky a zpět k patě a od podrážky nahoru ke šněrování. Svršek RevoWrap™ je ušitý s minimálním množstvím švů, a proto dokonale přilne k noze a zaručuje rovnoměrné rozložení tlaku. Jelikož šněrování při vázání tkaniček přitahuje materiál svršku boty přímo od podrážky, RevoWrap™ zaručí přesnější a pohodlnější obepnutí nohy, čímž lze následně dosáhnout i přesnější kontroly lyží.

Thinsulate™

Speciální termoizolační materiál, v rámci kolekce Madshus ho najdete pouze u backcountry bot.

Triaxial Construction

Triaxiální oplétání znamená vzájemné proplétání skelných a karbonových vláken do celistvé stélky obepínající celé jádro lyže. Tato jedinečná metoda umožňuje velmi těsné vrstvení materiálů a ve výsledku znamená vynikající torzní tuhost a pevnost, zatímco zachovává velmi dobrou odezvu lyží a udržuje nízkou hmotnost.

YKK zipy

Velmi známá a obecně téměř všude využívaná technologie zipů se zpětným zajištěním.